Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaroměř - podzim

8. 3. 2011

Dne 16. října 2010 jsme vyrazili na poslední agility závody v roce 2010 a zároveň poslední neoficiální závody v kategorii štěňátek.

Počasí závodům příliš nepřálo. Byla zima, a občas i pršelo.

Prvním během byl jumping. Artušek měl moc hezký začátek, ovšem při běhu došlo k chybě. Před během jsem nestihla Artuška nechat vyvenčit a proto vykonal svou potřebu na parkuru. A to dokonce v cílové rovině. Protože šlo o neoficiální závody, Artušek nebyl diskvalifikován a nechali nás doběhnout. Běh měl až na ,,toto´´ čistý, ale časová ztráta byla díky tomuto samozřejmně velká. V těchto závodech se nevyhlašovaly zvlášť velikostní kategorii, pouze se dělili začátečníci a štěňátka. Artušek, běžel jediný ve velikosti L. Vůbec jsem proto nepočítala s tím, že by měl šanci se nějak umístit. Proto mě opravdu překvapilo, když jsem se dozvěděla, že přesto, že se můj pes na parkur doslova vysral, zvládl vyhrát. Takže jumping nakonec skončil s umístěním na 1. místě.

Jako druhé se běželo agility. Artušek opět běžel opravdu nádherně, ovšem já jsem udělala velikou chybu při vedení. Hned za skokovou překážkou parkur pokračoval tunelem, já jsem ovšem příliš pozdě vydala povel pro přeskočení ve chvíli, kdy už Artuš přeskočil a pokračoval směrem na tunel. Povel ho pochopitelně zmátl a tak místo, aby pokračoval správně do tunelu, poslech můj povel a přeskočil pásku okolo parkuru. Hned jsem ho zavolala zpět a parkur agility dokončil již běz chyby. Měl tedy jednu chybu za přeskočení pásky a agility doběhl na 2. místě.

Poslední byla hra. Byl postaven parkur. Pravidla hry byla taková : Každá překážka byla bodově hodnocena dle obtížnosti. Slalom měl nejvíce bodů - 5. Ovšem nešlo chodit pouze slalom pořád dokola, překážky se sice mohly vícekrát opakovat, ale ne několikrát hned v pořadí  za sebou. Aby byly body započítány musela být překážka samozřejmně prvedena správně.Na běh bylo vyměřených 30 sekund. Potom bylo dalších pár  vteřin na to, aby se pes přemístil k Áčku a dotkl se nástupní zóny. Za to bylo přičteno dalších 20 bodů. Pokud se pes nestihl dotknout zóny na áčku, přišel o všechny body,které na parkuru do té doby nasbíral.

Artušek se ve hře umístil na 3. místě.

Závody byly moc pěkně udělané. A radost nám udělalo i to, že se na nás přijel z poměrně velké dálky podívat Artuškův brácha z vrhu Kim s paničkou Janou. Fotky z tohoto menšího sourozeneckého setkání, jsou zde ve fotogalerii : Artuš a brácha Kim.

 

Náhledy fotografií ze složky Jaroměř 16.10.2010

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář